Aktuality

Článek serveru Seznam Zprávy: Recidivisti za volantem budou muset na terapii

Na zpravodajském webu Seznam Zprávy vyšel článek o aktuálním stavu příprav spuštění systému terapeutických programů pro řidiče. Kromě obecných informací o programech jako takových reflektuje i aktuální téma odborného výcviku budoucích lektorů nebo si všímá závěrů z dřívějších evaluací a vědeckých studií zaměřených na efektivitu programů pro řidiče u nás.


10/27/2023

Reportáž ČT: Terapeutický program pro "vybodované" řidiče

Od dubna příštího roku čeká na řidiče, kteří za volantem páchají nejtěžší přestupky, povinnost absolvovat terapeutický program. Ten bude podmínkou pro navrácení jejich řidičského průkazu.
Pro jaké řidiče je program přesně určen?
Jak bude jejich terapie vypadat?
Kdo programy pro řidiče povede a kde se budou moci řidiči od dubna příštího roku přihlásit?
Na to odpověděl redakci České televize Pavel Řezáč, ředitel Metodického centra v této reportáži.


Semináře pro soudce a státní zástupce úspěšně probíhají

S ohledem na velký zájem z regionů jsme na podzim zahájili sérii cest po jednotlivých soudních krajích, při nichž se spolu s kolegy z Probační a mediační služby účastníme seminářů pro soudce a státní zástupce. Na těch prezentujeme informace o programech pro řidiče a vysvětlujeme všechny relevantní souvislosti tak, aby je tito klíčoví aktéři měli k dispozici ve své rozhodovací praxi.


Prezentace terapeutických programů pro odbornou veřejnost

Metodické centrum v letošním roce intenzivně pracuje na předávání informací o terapeutických programech zástupcům odborné veřejnosti – zejména orgánům činným v trestním řízení, ale i obcím s rozšířenou působností. Za tímto účelem ve spolupráci s Probační a mediační službou nabízíme odborné semináře pro soudce a státní zástupce ve všech soudních krajích. Sešli jsme se již na jižní Moravě a další lokality postupně plánujeme. Přidanou hodnotou je zajímavá diskuse, z níž sbíráme podněty pro naši další činnost.


Logo
Líšeňská 33a, 636 00 Brno
tel: +420 541 641 711
cdv@cdv.cz